Usługi spawania MIG i TIG

Nasze przedsiębiorstwo dysponuje zaawansowanym zapleczem technologicznym, specjalistycznym sprzętem oraz zespołem doświadczonych fachowców. Klientom indywidualnym oraz właścicielom firm i przedsiębiorstw możemy zaoferować szereg usług, wśród których znajduje się między innymi usługa spawania MIG i TIG. Czynności te często wykorzystywane są przez nas przy produkcji balustrad wewnętrznych i zewnętrznych oraz barierek ze stali nierdzewnej. Osobom z Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa i okolic, które są zainteresowane ofertą spawania, proponujemy jednak także wykonywanie zleceń dostosowanych do ich indywidualnych oczekiwań i wymagań.

Usługa spawania MIG

Metoda MIG (Metal Inert Gas) obecnie jest najpowszechniej stosowaną techniką spawania. Wynika to przede wszystkim z jej uniwersalności. Za jej pomocą można łączyć nie tylko różne metale, ale również ich stopy we wszystkich pozycjach. Do jej atutów można zaliczyć także stosunkowo niskie koszty materiałów i wysoką wydajność.

Technika MIG przeznaczona jest przede wszystkim do łączenia magnezu, miedzi i aluminium. Powszechnie wiadomo, że za jej pomocą można uzyskać spoiny o wysokiej jakości, w dużej mierze jakość ta zależy jednak od umiejętności osoby wykonującej pracę. Nasi fachowcy są doświadczonymi profesjonalistami, co jest gwarancją, że świadczone przez nas usługi są najwyższej jakości.

Usługa spawania TIG

Metoda TIG (Tungsten Inert Gas) stosowana jest najczęściej do łączenia stali nierdzewnej i innych stali wysokostopowych. Można jej używać również do łączenia elementów z tytanu, aluminium, miedzi czy innych stopów. Dodatkowym atutem metody TIG jest możliwość spawania cienkich blach. Niezależnie od grubości materiału, na którym wykonywane są prace, spoiny charakteryzują się wysoką jakością i czystością. Technika TIG wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim tam, gdzie konieczne jest łączenie rur, cienkich blach oraz materiałów takich jak miedź czy aluminium.